vivo, yeni kamera teknolojisi BlueImage markasını tanıttı!

vivo bugün, geliştirmekte olduğu görüntüleme teknolojisini kapsayacak ve muhtemelen yaklaşmakta olan vivo X100 Ultra ile görücüye çıkacak olan “BlueImage” markasını tanıttı.

Daha fazla ayrıntı yakında gelecek (muhtemelen Ultra’nın lansmanı yaklaşırken), ancak BlueImage, V serisi görüntüleme çipleri gibi teknolojileri içerecek. İlki 2021’in sonlarında tanıtıldı ve en yenisi olan vivo V3, X100 serisi telefonlarda kullanılıyor.

SADECE ÇIP DEĞİL, VIVO KENDİ GÖRÜNTÜ İŞLEME ALGORİTMALARINI DA GELİŞTİRİYOR

BlueImage, nesnenizin arkasındaki ışıkla fotoğraf çekme, telefoto lens kullanımı da dahil olmak üzere düşük ışıkta görüntüleme, grup çekimleri ve daha fazlası gibi yaygın fotoğrafçılık sorunlarını ele alacak.

Şirket Zeiss ile ortaklığını genişletiyor ve telefonları için ortak lensler geliştirmeye devam edecek. vivo’nun Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jia Jingdong, vivo-Zeiss işbirliğinin “yeni bir döneme gireceğini” vaat ediyor.

vivo X100 Ultra, bir şirket yöneticisi tarafından “arama yapabilen profesyonel bir kamera” olarak tanımlandı. 1/0.98″ Sony Lytia LYT-900 (50MP) ve 200MP sensörlü 100mm (4.3x) periskop kullandığı söyleniyor.

vivo’nun mavi temalı bir dizi projesi var. Örneğin, BlueOS (diğer adıyla Blue River OS) geliştirmenin ilk aşamalarında ve özel bir çekirdeğe sahip. Ayrıca X100 telefonlarda kullanılan Blue Ocean pil teknolojisi ve daha fazlası da var.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x